Jamie Bamber w obronie niedźwiedzi

(Naga skóra, nie niedźwiedzia skóra)

Brytyjski aktor, Jamie Bamber, nie owłosiony jak misie, ale powiedziałabym, że równie przystojny, wystąpił w reklamie sponsorowanej przez PETA (Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt), dotyczącej zabijania niedźwiedzi na futra, z których wykonane są m. in. czapki gwardii Królewskiej.

Napawa grozą, że w XXI wieku (nie wspomnę już o paradnej instytucji królewskiej) kraj wysoko rozwinięty, jakim jest Wielka Brytania, popiera mordowanie niedźwiedzi, aby uszyć czapy dla dekoracji tych śmiesznych ludzików, poubieranych w czerwone palta, trzymających w dłoniach blaszane szabelki. Między nimi zaś spaceruje maleńka zasuszona starowina, zwana królową. Jest to obrazek zupełnie jak z Marsa, ech, przepraszam, nie miałam zamiaru obrazić Marsjańskich braci.

Co jeszcze w tym XXI wieku zaskakuje? Poza oczywistym zacofaniem technologicznym, moralnym i emocjonalnym, zaskakuje mnie jeszcze np. to, że prawo pozwala ludziom znęcać się nad zwierzętami w cyrkach, że wolno kupić w sklepie psa i bezkarnie wyrzucić go z pędzącego auta na autostradzie, że wolno zgodnie z prawem zapakować żywe ptaki w paczkę i nadać je pocztą. itd. itd. itd. Taki system społeczny nie może działać bezkarnie. Stanęliśmy więc u progu klęski klimatycznej, w którą ludzie dalej nie wierzą, tak samo jak nie wierzą w prawa dla zwierząt.

Jedno natomiast jest pewne, mimo że nasz system prawny gwarantuje każdemu przedstawicielowi rasy ludzkiej prawo do bezkarnego mordowania i znęcania się nad zwierzętami, to prawo wszechświata jest bardziej surowe. Według prawa wszechświata, niemożliwe jest mordowanie miliardów istnień bez wyroku i to surowego. Oby ta świadomość otwarła umysły i serca ludzi. Oby ten rok 2010 przyniósł nam pozytywne zmiany i rosnącą społeczność wegan! Szczęśliwego Wegańskiego Nowego Roku 2010!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: