Eleni Vlachos

Artykuł ze strony www.Indyweek.com

Pomimo wielu przedsięwzięć, reżyserka, blogerka i niezależna perkusistka rockowa Eleni Vlachos jest jednosobowym tornadem wegańskiego aktywizmu. Ostatniej jesieni, ona i miejscowy szef kuchni Shirlé Hale-Koslowski zorganizowały Bull City Vegan Challenge – Wegański Konkurs Byczego Miasta [przydomek amerykańskiego miasta Durham, gdzie w centrum stoi pomnik byka (na zdjęciu)], który miał na celu zachęcenie miejscowych restauracji do stworzenia nowych innowacyjnych dań nie zawierajacych składników pochodzenia zwierzęcego – ani hummus ani wege-burgery nie były dozwolone.

Akcja miała trwać przez miesiąc, ale ponieważ nowe dania były tak popularne, kilka restauracji postanowiło zostawić te potrawy na stałe w menu, ku radości coraz większych rzeszy roślinożerców z Durham. Niedługo ma ukazać się film dokumentujący to zdarzenie.

W międzyczasie Eleni Vlachos organizuje pokazy swojego poprzedniego filmu dokumentalnego pt. Seeing Through the Fence (Widząc, co dzieje się za ogrodzeniem). Prezentuje on fakty i materiał filmowy z procesu produkcji mięsa oraz rozmowy z rodziną, przyjaciółmi i nieznajomymi, podczas ktorych Eleni bada, co ludzie myślą o jedzeniu mięsa i o weganizmie. Szczegóły można znaleźć na jej witalnym, ładnie pisanym blogu (bingecafe.blogspot.com).

Eleni pokazała ten film w ponad 100 miejscach (czasami podczas podróży z jej zespołem Beloved Binge), często w różnych miasteczkach uniwersyteckich.

-Marc Maksimow

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: