Programy dla początkujących wegan

Tłumaczenie artykułu z gazety Phoenixville News

‚Wegańskie Zobowiązanie’ to brytyjska akcja, która przywędrowała do Filadelfii w zeszłym roku dzięki organizacji Peace Advocacy Network (PAN). Obecnie Allison Memmo Geiger wraz z PAN rozpoczęła akcję ‚Wegańskie Zobowiązanie’ w Phoenixville (miasto w stanie Pensylwania) . ‚Wegańskie Zobowiązanie’ jest również organizowane w Filadelfii i Baltimore (po lewej plakat reklamujący ten program w Baltimore w dn. od 27 lutego do 27 marca 2011).

Akcja polega na tym, że 30 uczestników biorących udział w programie obiecuje, iż przez 30 dni będzie przestrzegać diety wegańskiej. W tym okresie otrzymają oni wsparcie wegan z okolic Phoenixville.

Dla tych, którzy przystąpią do programu w Phoenixville, pani Geiger przygotuje paczki zawierające wegańską żywność oraz kupony na wegańskie produkty. Poza tym zorganizuje cotygodniowe spotkania, podczas których będzie odpowiadać na pytania, poprowadzi pokazy gotowania i udzieli porad.

Pani Geiger podkreśla, że akcja Zobowiązania nie tylko umożliwia ludziom przyjęcie diety wegańskiej, ale także daje im podstawy, które ułatwią stosowanie jej w dalszym życiu.

W Phoenixville Wegańskie Zobowiązanie zacznie się 9 stycznia i będzie trwało do 6 lutego. Oprócz pokazów i kursów gotowania, pani Geiger ma zamiar zorganizować zbiorowe spotkania w miejscowych restauracjach, oferujących wegańskie opcje. Pragnie też udzielić wskazówek nowym weganom, jak radzić sobie w kręgach towarzyskich i czego oczekiwać podczas posiłków na mieście.

Planowane są także: wycieczka na zakupy, seminarium poświęcone wartościom odżywczym, porady, jak przestrzegać diety wegańskiej podczas podróży itd.

Każda osoba biorąca udział w Zobowiązaniu otrzyma swojego osobistego mentora. Mentorzy będą odpowiadać na pytania i udzielać porad, m.  in. na temat, jak odżywiać się w restauracjach i jak gotować dla nie w pełni wegańskich rodzin.

Zobowiązanie trwa 30 dni i pani Geiger podkreśla, że po tym okresie wybór należy do uczestnika. Jednak wiele osób, które brały udział w ostatniej akcji w Filadelfii, nadal przestrzega tego stylu życia. „To świetna okazja dla każdego, kto chce spróbować weganizmu.” – mówi – „Każdy wytrwa 30 dni.”

Zaleca się, aby ‚Zobowiązanie’ przyjmowały całe rodziny. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Nie ma znaczenia też, jak daleko uczestnicy mieszkają, gdyż pani Geiger oferuje elastyczny plan zajęć. „Myślę, że spełnimy oczekiwania podczas tych 30 dni, z nadzieją, że ludzie ci zostaną weganami na całe życie” – dodaje.

Program ten jest zupełnie bezpłatny.

http://www.phoenixvillenews.com/articles/2010/12/28/news/doc4d1a42e6e08ba587854270.txt?viewmode=fullstory

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: