Artykuł ze strony www.opposingviews.com


Pozytywny trend zaobserwowano w Stanach Zjednoczonych. Łączna liczba zwierząt lądowych, które zabito i zjedzono w USA, zmniejszyła się o 300 milionów między 2008 a 2009, i o 600 milionów porównując 2006 i 2009. Amerykanie również zjedli o 500 milionów mniej ryb w 2009 niż w 2008.

Jednak w 2009 Amerykanie zjedli więcej skorupiaków – przeciętny Amerykanin zjadł o pięć sztuk więcej krabów, homarów, krewetek i ostryg niż w 2008 roku.

Te dane pochodzą od  matematyka Noama Mohra, który przestudiował dane liczbowe opublikowane przez rząd i przemysł, i sporządził raport  na temat liczby zwierząt, które trafiły na amerykańskie stoły. Pełny raport jest dostępny tutaj.

Na podstawie tych danych, Noam oblicza, że każdego roku przeciętna osoba konsumuje:

– Około 130 skorupiaków

– 28 ryb

– 26 kurczaków

– Jednego indyka

– Prawie pół świni

– Niewiele ponad jedną dziesiątą krowy

Ponieważ weganie nie jedzą mięsa, każdy ratuje niemal 200 zwierząt rocznie. Oczywiście, są to zwierzęta, które nie zostaną wyrwane z oceanu czy więzione w zatłoczonych brudnych barakach, klatkach i zagrodach, zanim zostaną powieszone do góry nogami na wieszaku w rzeźni, aby podciąć im gardła. Hurra weganie!

Tak więc następnym razem, kiedy ktoś cię zapyta, dlaczego jesteś weganinem, powiedz mu/jej, że masz 200 naprawdę dobrych powodów.

Ponadto, weganie mają taką przewagę nad wegetarianami, że nie są odpowiedzialni za znęcanie się nad krowami (nabiał), cielakami (które nie mogą pić mleka, bo trafia ono na nasze stoły. Osobniki męskie są zabijane od razu albo przeznaczone na miesiące cierpienia w ciemnych  klatkach, na specjalnej diecie ubogiej w żelazo, po czym zostają zabite na białą cielęcinę  veal, a młode płci żeńskiej kończą jak ich matki, przez kilka lat boleśnie zapładniane metalowym prętem, pozbawione dzieci i przymocowane do automatycznej dojarki, po czym wysyłane do rzeźni), kurami (jajka; nawet w procesie hodowli kur z wolnego wybiegu,  kurczęta płci męskiej żywcem miażdży się lub wrzuca do wrzątku i przerabia na jedzenie dla psów i kotów), owcami (wełna – polecam film pt. Nożycowy terror) etc.

http://www.opposingviews.com/i/go-vegan-save-185-animals-a-year

http://www.peta.org/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer-Components-SiteFiles/Peta-Images-Main-Sections-Blog-PETA+Files/Average_5F00_number_5F00_of_5F00_animals_5F00_killed_5F00_for_5F00_Americans_27005F00_diet_5F00_2009.pdf

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: