Dieta wegańska – jakie niesie korzyści


Tłumacznie artykułu Diary Free Vegan Diet – Benefits Of Adopting It ze strony www.veganadvisor.com

Przejście na weganizm oznacza rezygnację z mleka oraz produktów mlecznych, takich jak masło i ser. Jest to duża zmiana dla ludzi, którzy są przyzwyczajeni do europejskiej diety, tradycyjnie zawierającej produkty mleczne.

Jednak w wielu kulturach nabiału nie jada się  niemal wcale. Dieta wegańska jest powszechna w niektórych nie-zachodnich społecznościach. Tak więc jest to zupełnie możliwe, aby stosować dietę zrównoważoną, nie zawierającą produktów mlecznych.

Opierająca się na nabiale dieta zachodnia spowodowała powstanie ogromnego przemysłu, który zajmuje się zapełnianiem półek naszych supermarketów. I właśnie działalność tego przemysłu jest powodem, aby zostać weganinem, eliminując mleko i produkty mleczne ze swojej diety.

To, co kiedyś serwowano z okazji świąt i wyjątkowych uroczystości, stało się codziennym jedzeniem. Silne komercyjne organizacje stoją za reklamami zachęcającymi nas do jedzenia nabiału. Jednak ta zmiana naszej diety odbija się poważnie na naszym zdrowiu. W takiej samej sytuacji są inne społeczeństwa, które znajdują się w procesie zmiany diety na zachodnią.

Popyt na mleko stworzył intensywny przemysł mleczarski, który traktuje krowy jako jednostki produkcyjne, a nie żywe istoty. Krowy mleczne są rozmnażane pod kątem ilości produkowanego mleka. Zapładnia się je co roku, aby kontynuowały produkcję mleka.

Krowy w intensywnych farmach mlecznych stale otrzymują antybiotyki i hormony. Niektóre nigdy w życiu nie widzą trawy. Stary sielankowy obrazek mlecznej krowy pasącej się na łące należy do przeszłości.

Cielaki nie są niczym więcej niż produktem ubocznym procesu produkcji mleka. Są zabierane od matki po paru tygodniach po urodzeniu. Samce są zabijane jako nieopłacalne lub wysyłane do hodowli na białą cielęcinę.

(…) Wegańska dieta jest realistyczną opcją, a dla wielu ludzi jest opcją etyczną.

http://www.vegandietadvisor.com/articles/diary-free-vegan-diet-benefits-of-adopting-it/

Reklamy

One response to this post.

  1. Człowiek nie powinien pić mleka. Z powodzeniem mleko krowie można zastąpić mlekiem roślinnym, wyjdzie to nam na zdrowie. Badania prowadzone przez niezależnych naukowców wykazały, że mleko krowie jest szkodliwe dla człowieka: wpływa negatywnie na metabolizm, wypłukuje wapń( tak!),sprzyja alergii, zwiększa ryzyko zachorowań na choroby układu naczyniowego i nowotwory.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: