Korzyści zdrowotne z przejścia na weganizm

Tłumacznie artykułu ze strony MedicalDaily.com

Na wegetarianizm przechodzi się z wielu powodów: będąc zaangażowanym obrońcą zwierząt [tutaj nie zgodzę się z autorem artykułu, ponieważ krowy mleczne znoszą nieustanne cierpienie, zabiera im się nowonarodzone cielaki i produkowane dla nich mleko, a kiedy już nie są ‘wydajne’, zabija się je na mięso, wniosek z tego jest taki, że wegetarianie nie są obrońcami praw zwierząt], aby przestrzegać tradycji religijnych lub dla korzyści zdrowotnych. Natomiast jednym z częstych powodów, dla których ludzie przechodzą na weganizm, jest po prostu to, że uważają, iż dieta ta jest dużo zdrowsza.

Korzyści zdrowotne:
#1. Bezpieczne źródło białka
Mimo że wielu ludzi kojarzy źródło białka z czerwonym mięsem, to dużo produktów pochodzenia roślinnego, w tym produkty sojowe, soczewica, groch, orzechy i fasole, zawiera podobną ilość białka, porównując takie same porcje.
#2 Mniej tłuszczów nasyconych
Chociaż mięso może być bogatym źródłem białka, to jednak jest także bogate w tłuszcze nasycone. Sprawa ma się odmiennie w diecie wegańskiej. Spożywając produkty o wysokiej zawartości białka roślinnego, nie spożywamy kwasów nasyconych, co znacznie poprawia stan naszego układu sercowo-naczyniowego. Bez cholesterolu eliminujemy ryzyko chorób serca.
#3 Przeciwutleniacze zapewniają lepsze zdrowie
Warzywa są głównym źródłem przeciwutleniaczy, które odgrywają ważną rolę, eliminując wolne rodniki. Przeciwutleniacze chronią komórki przed potencjalnym działaniem wolnych rodników i dzięki temu ogólny stan naszego zdrowia ulega poprawie.
#4 Fitochemikalia
Rośliny są obfitym źródłem tych substancji czynnych, które bronią organizm przed niektórymi chorobami oraz wzmacniają system odpornościowy (wzmacniając ochronne enzymy).
http://www.medicaldaily.com/news/20101108/3452/the-health-benefits-of-going-%E2%80%9Cvegan%E2%80%9D.htm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: