Weganie wolą to robić z weganami

Tłumaczenie z ABCNews.com

Według nowozelandzkich badań, dla wegan odpychająca jest wizja uprawiania seksu z osobami jedzącymi mięso, a niektórzy tak zwani „weganoseksualiści” pragną tarzać się w kiełkach tylko z innymi ścisłymi wegetarianami.

Niedawne badania przeprowadzone w Nowej Zelandii wskazują na to, że weganie – czyli ludzie notorycznie wybredni pod względem jedzenia, którzy nie jedzą mięsa ani żadnych produktów odzwierzęcych, jak jajka i nabiał – nie lubią łączyć swojej śliny (ani niczego innego) z tymi, którzy odżywiają się mięsem.

Anna Potts, naukowiec pracująca w Uniwersyteckim Centrum ds. Badań Ludzko-Zwierzęcych w Canterbury, zauważyła, że weganie, a szczególnie kobiety, uważają seks z mięsożercami za coś odrażającego.

Powiedziała ABCNews.com, że weganie nie lubią mieć seksu z jedzącymi mięso z powodów osobistych: „pociągają ich ludzie o podobnych zainteresowaniach”, z powodów ideologicznych: „uważają, że ciała mięsożerców są tworem zabranego życia” oraz z powodów seksualnych: „nie chcą intymnego seksu z powodu zapachu i smaku wydzielanego przez ich ciała.”

Anna Potts przeprowadziła wywiady z 157 weganami, w tym 120 kobietami. Według niej, weganki przeważnie nie lubiły pożycia z mięsożernymi mężczyznami, a niektóre spały wyłącznie z weganami.

„To jest zupełna prawda” – powiedziała Janna Cunnigham, 46-letnia Brooklynianka (z Nowego Jorku) na temat zapachu i smaku, jaki wydzielają mięsożercy.

„Ich zapach jest silny. Ich pot bardzo śmierdzi. Ich ślina i wszelkie wydzieliny mają silny nieprzyjemny zapach. Wegetarianie nie mają takiego zapachu.” – powiedziała ABCNews.com. Cunningham, która była wegetarianką przez 32 lata, a weganką jest od 10 lat, dodała, że umawia się z mięsożercami i wegetarianami, ale w przyszłości zamierza ograniczyć się do wegetarianów.

(…) Natomiast Dan Shannon z PETA twierdzi: „Seks jest bardzo skuteczną formą aktywizmu.” Uważa on, że weganie mogą nawrócić swoich mięsożernych partnerów. Dodał, że zna wegan, którzy umawiają się tylko z weganami. Twierdzi też, że reakcja na zapach na randce nie będzie prawdopodobnie najlepszym sposobem na zmianę jego czy jej poglądu na weganizm.

Potts dodała, że więcej kobiet wzięło udział w jej ankiecie, ale mężczyźni, którzy odpowiedzieli na pytania, rzadziej uważali, że seks z jedzącymi mięso jest odrażający.

„Jeśli chodzi o mnie, to nie ma to dla mnie takiego znaczenia” – mówi 20-letni weganin Mike Hartikka z San Diego, który chodzi tak z mięsożernymi jak i z wegetariankami. Ale twierdzi on, że biorąc pod uwagę długoterminowy związek, wolałby być z wegetarianką lub weganką.

http://abcnews.go.com/US/story?id=3437736&page=1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: