Nie ma zdrowych wegan?


Artykuł z bloga The raw mocha angel

Będąc córką zawodowego kucharza, specjalizującego się w obfitej kuchni południowej, Danie nie obce było tzw. dobre jedzenie. Sama zaczęła gotować i eksperymentować w kuchni w wieku 8 lat. (…) W 2002 urodziła córkę, i w sytuacji macierzyństwa i wymagającej pracy, zaczęła uprawiać jogę, aby zredukować stres. Zaskoczona rezultatami, rok później postanowiła sama zdobyć certyfikat nauczycielki jogi.

Wraz z postępami w praktyce, uświadomiła sobie, że sposób, w jaki się odżywiała, nie wspierał jej podróży i że totalna zmiana diety jest konieczna. Chciała praktykować ahimsę (życie bez przemocy, bez krzywdzenia) tak na macie jak i poza. Powoli zaczęła eliminować ze swojej diety mięso, drób i ryby, aż została 100% wegetarianką.

Po 5 latach bycia ścisła wegetarianką, przyjaciółka wprowadziła ją do świata weganizmu. Na początku sceptyczna, że kiedykolwiek mogłaby zrezygnować z ulubionego nabiału i jajek, walczyła z tą naturalną ewolucją w stronę jeszcze bardziej współczującego sposobu odżywiania się przez 6 miesięcy.

Dzięki zebranym informacjom i wsparciu przyjaciół wegan, Dana podjęła decyzję i już od 3 lat prowadzi 100% wegański styl życia. Od niedawna 30% jej diety stanowi surowe jedzenie, co przyniosło jej nowy poziom zdrowia i jasności umysłu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: