Witamina B12 może pomóc w stanach depresyjnych


Parę miesięcy temu napisałam na forum, że depresję należy leczyć witaminą B12, i momentalnie kilka osób odpowiedziało, że to nie działa. Ja leczę się B12 w momencie, kiedy zaczynam czuć zbliżający się smutek, i wyniki są 100% za każdym razem. Sekret tkwi w tym, żeby brać właściwą formę B12 i w masowych dawkach przez kilka dni, po czym dawki zmożna mniejszyć. Deficyt B12 wcale nie ogranicza się do wegan.

Zdecydowanie najlepszą formą jest Methylcobalamin, w tabletkach smakujących jak cukierki, które wkłada się pod język, zwykle każda tabletka zawiera od 1 do 5 MG (1000-5000 mcg) witaminy B12. Methylcobalamin znany jest też z tego, że dodaje energii. Tak więc, uderzeniowa dawka to 1 tabletka co 10 minut przez godzinę, potem co 1-2 godz. Kontynuować przez kilka dni, a po jakimś tygodniu, zmniejszyć do 3 razy dziennie.

Poniżej zamieściłam fragment bardzo szczegółowego artykułu na temat wpływu witaminy B12 na psychikę pt. „A Shot in Time Saves Mind”

Niektóre z najbardziej barwnych psychoz w literaturze medycznej – zazwyczaj wśród ludzi w podeszłym wieku, którzy zaczynają mieć urojenia, stany maniakalne czy stają się agresywni – odnoszą się do niebezpieczeństw nierozpoznanego niedoboru witaminy B12. I to tylko w początkowej fazie. Kiedy jednak powodem nieprzyswajalności B12 jest choroba zwana anemią złośliwą, po paru latach poziom B12 jest zerowy, i wtedy następuje nieodwracalne uszkodzenie mózgu, systemu nerwowego i demencja. (…)

Mniej dramatycznym, ale powszechnym objawem początków niedoboru B12 jest depresja, zwykle objawiająca się biernością i zamgloną psychiką. W praktyce wielu psychiatrów uważa, że każda osoba w stanie depresji powinna dodatkowo zażywać B12. (…) Psychiatra z uniwersytetu Kolumbia, Richard Brown, i neurofarmaceuta z uniwersytetu Baylor, Teodoro Bottiglieri, zalecają wszystkim pacjentom chorym psychicznie branie megadawek 1 mg witaminy B12 doustnie.

To, że B12 jest lekiem stabilizującym nastrój, wynika z wielu nowych badań. Szczególnie mega dawki methylcobalamin – najbardziej biologicznie aktywnej formy witaminy B12. (…)

Badania wykazały też, że pacjenci chorzy na Alzheimera, depresję poporodową i z dolegliwościami neuropsychiatrycznymi, wykazują niedobory B12. (…)

http://www.mts.net/~baumel/B12.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: