Czy wegańska dieta może zlikwidować otyłość wśród dzieci?


Tłumaczenie artykułu Can A Vegan Diet Be The Solution To Childhood Obesity

Tak, wegańska dieta może być rozwiązaniem problemu otyłości u dzieci. Przestawienie dziecka na dietę wegańską także przyniesie inne efekty. Po pierwsze, pokażesz swojemu dziecku, że sprawy jego zdrowia i sposobu odżywiania się są dla ciebie ważne, a tym samym staną się one ważniejsze dla niego. Po drugie, dieta ta będzie motywacją dla twojego dziecka, aby szukało zadowolenia poprzez sprawność fizyczną i właściwe odżywianie się. Ale co najważniejsze, ugruntuje u niego nawyk zdrowego odżywiania się. Przyzwyczajenie dziecka już w młodym wieku do zdrowego sposobu odżywiania się, przyniesie mu ogromne korzyści w trakcie jego życia, szczególnie w takich sprawach jak obniżenie ryzyka zachorowania na śmiertelną chorobę oraz utrzymanie odpowiedniej wagi. To nie jest trudne. To po prostu wymaga trochę kreatywności. Na przykład:

* Przygotowuj jego ulubione dania w zdrowszej wersji. Na przykład, kiedy robisz mu szejka, zamiast mleka krowiego, użyj sojowego jogurtu albo migdałowego mleka i posłódź go syropem z agawy zamiast rafinowanym cukrem.

Obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego nie rozwiązują problemu otyłości u dzieci.

Według nowych badań, obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego i codzienne ćwiczenia w szkołach nie pomagają w redukcji otyłości u dzieci.

Otyłość u dzieci jest coraz częstsza

  • Najnowsze badania wykazały, że liczba otyłych dzieci stale rośnie. Co robić? Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w stylu życia. Robić krokiety z sojowym mięsem, a spaghetti z wegańską kiełbasą.

  • Dawaj przykład. Twoje dziecko wzoruje się na tobie. Jesteś najważniejszą osobą w jego świecie i ono po prostu chce być tobą.

  • Kupuj więcej owoców, warzyw i pełnego ziarna.

  • Serwuj porcje rozsądnych rozmiarów.

  • Gotuj razem z dzieckiem, zachęcając je do redukcji spożywanej ilości przetwarzanych produktów, cukru i tłuszczów nasyconych.

  • Zachęcaj dziecko do eliminacji napojów słodzonych cukrem.

  • Przechowuj w domu zapasy zdrowych naturalnych przekąsek. Naturalna żywność jest w harmonii z naszym ciałem i daje nam dużo energii.(…)

Kofeina i słodzone cukrem słodycze nadwyrężają nasz organizm. Dlaczego? Ponieważ organizm uważa tę żywność za wroga i stara się ją eliminować, ale równocześnie zaczyna sygnalizować nam, że potrzebuje więcej tej żywności, aby odzyskać straconą energię.

Jednak ciało nie jest w stanie kompletnie wyeliminować tej żywności i magazynuje ją w postaci tłuszczu. Tak więc naturalne jedzenie daje nam energię, żywność przetworzona ją zabiera.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: