Prince – weganin i Świadek Jehowy kontra internet

W wywiadzie dla brytyjskiej gazety Daily Mirror, ikona muzyki pop Prince twierdzi, że nienawidzi internetu i nie zamierza sprzedawać swojego nowego albumu ani na iTunes ani na Amazon: „Internet jest już niemodny. Nie rozumiem, dlaczego mam udostępnić moją nową płytę iTunes lub komuś innemu, jeżeli oni nie chcą mi zapłacić za nią z góry. Ale denerwują się, że nie mogą jej mieć.”

Dla Prince’a pieniądze są najważniejsze. Niedawno zamknął stosunkowo nową witrynę Lotusflow3r, która zaczęła działać w styczniu 2009 r. Stworzył tę stronę, aby zwalczać pirackie materiały w internecie. Fani mogli za opłatą oglądać video i zdjęcia oraz słuchać muzyki Prince’a. Jednak po 18 miesiącach istnienia, strona się już nie otwiera. Ironiczne jest to, że 10 lat temu Prince był jednym z artystów, którzy oficjalnie promowali internet, w okresie popularności Napstera wydał album Rave In2 the Joy Fantastic, który był dostępny tylko dla członków klubu internetowego NPG Music Club (też należącego do Prince’a). Klub został także zamknięty w 2006r.

Wywiad oferuje dokładniejszy opis Paisley Park w Minnesocie, należącego do Prince’a kompleksu przemysłowego, który zamieniono na prywatne kluby, sale koncertowe i studia nagraniowe.

Prince jest ścisłym weganinem. Kilka lat temu został Świadkiem Jehowy, i zdarza się, że puka do drzwi zwykłych obywateli, cytując biblię i próbując namówić ich do udziału w swojej organizacji.

http://www.ew.com/ew/article/0,,518587,00.html

http://www.mirror.co.uk/celebs/news/2010/07/05/prince-world-exclusive-interview-peter-willis-goes-inside-the-star-s-secret-world-115875-22382552/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: