Prawdziwi mężczyźni jedzą tofu

Na podstawie artykułu „Real men eat tofu”.

Jedzenie mięsa jest macho. Nic bardziej męskiego niż rzucanie surowych steków na grilla. I jeszcze to, że białko zwierzęce pozwala na budowanie muskułów, tak?

Wiem, że większość mężczyzn kocha jeść mięso i uważa, że nigdy nie mogliby z niego zrezygnować. To nasza kultura nauczyła naszych mężczyzn, że muszą jeść mięso, aby zachować męskość i utrzymać rodzinę dosłownie przynosząc do domu boczek.

I trzymając się tych stereotypów, przyzwyczajamy się i łakniemy mięsa i nabiału. Możemy jednak wytrenować nasze kubki smakowe, aby polubiły inną żywność.

Czy jednak mężczyźni naprawdę muszą jeść mięso i nabiał, aby zachować postawną sylwetkę i siłę? Czy muszą jeść te produkty, aby utrzymać ciało w szczytowej sprawności fizycznej? Nie.

Właśnie niedawno, Bob Harper z „Biggest Loser” (Co masz do stracenia?) zmienił swoją wegetariańską dietę na wegańską. Harper twierdzi: „Bardzo lubię dietę roślinną, ponieważ daje mi jasność myślenia i siłę, nie mówiąc już o moim genetycznie wysokim poziomie cholesterolu, który spadł o ponad 100 punktów.” Harper, będący trenerem w programie „Co masz do stracenia?”, zachęca uczestników do przestrzegania diety roślinnej, w której nie tylko quinoa i rośliny strączkowe dostarczają białko.

Inne dowody na to, że można być osiłkiem na diecie wege?

Nie trzeba szukać daleko. Brendan Brazier, zawodowy trójboista, zyskał też rozgłos jako autor, mówca i twórca zdrowych produktów odżywczych.

Jego książki dokładnie opisują, jak odżywia się, będąc zawodowym atletą. Brendan wyklucza ze swojej diety produkty zawierające pszenicę, i koncentruje się na surowych warzywach, owocach, nasionach, orzechach oraz fasolach i zdrowych tłuszczach – taki program odżywiania się dostarcza mnóstwo enzymów, fitoskładników, utleniaczy, witamin i minerałów.

Dieta wegańska, która zwiera duże ilości tych surowych pełnowartościowych produktów, a małe ilości żywności przetworzonej i oczyszczanej, pomaga organizmowi utrzymać kwasowo-zasadową równowagę, co z kolei pozwala zachować dobre zdrowie i zapobiega chorobom.

Konsumpcja mięsa i mleka jest uważana za przyczynę rozwoju raka prostaty, choroby serca oraz impotencji. A w tym nie ma nic męskiego.

http://trueslant.com/dreenaburton/2010/06/19/real-men-eat-tofu/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: