„May I Be Frank”

„May I Be Frank” to dokumentalny film o przemianie fizycznej, emocjonalnej i duchowej.

4

Frank Ferrante ma 54 lata, pochodzi z rodziny sycylijskiej, urodził się na Brooklynie (Nowy Jork), a mieszka w San Francisco. Frank, który kocha życie, smaczne jedzenie, piękne kobiety i śmiech, jest również chorobliwie otyły, w początkowym stadium cukrzycy, chory na zapalenie wątroby typu C. Był w przeszłości uzależniony od narkotyków i alkoholu. Nie utrzymuje kontaktów z córką. Jest samotny i boryka się z depresją. Frank wie, że życie może być lepsze, i szuka wyjścia.

May I Be Frank to film dokumentujący transformację Franka Ferrante. Frank przypadkowo wszedł do organicznej wegańskiej restauracji w San Francisco – Cafe Gratitude. Zaprzyjaźnił się z personelem i zaczął tam wracać, gdyż czuł się lubiany i wolny od swojego nieudanego życia. Podczas jednej z wizyt, Ryland, serwujący tam dania, zapytał Franka: „Jaka jest jedna rzecz, jaką chciałbyś zrobić, zanim umrzesz?” Frank odpowiedział: „Chciałbym się jeszcze raz zakochać, ale nikt nie pokocha kogoś, kto wygląda jak ja.”

Zainspirowany możliwością pomocy Frankowi, Ryland zaprasza go, aby przez następny miesiąc codziennie przychodził do Cafe. Uzbrojony w kamerę i otwarte serce wkrótce zatrudnia swojego brata Cary’ego i najlepszego przyjaciela Conora do udziału w procesie transformacji Franka.

Ostatecznie uzgodnili, że proces ten będzie trwał 42 dni, podczas których Frank odda swoje życie w ręce trzech dwudziestoparoletnich mężczyzn, którzy chcą go wyleczyć i poprowadzić fizycznie, emocjonalnie i duchowo. Frank przez ten okres będzie jadł tylko wegańskie surowe organiczne jedzenie, praktykował uczucie wdzięczności, odwiedzi holistycznych lekarzy i co tydzień zrobi płukanie jelit.

Ryland, Conor i Cary wspierają go i są świadkami cudownej transformacji Franka. Frank otrzymuje lepsze ciało, jaśniejszy umysł i co najważniejsze, lepsze samopoczucie.

W ciągu tych 42 dni, czterech mężczyzn bierze udział w jedynej w swoim rodzaju podróży. Celem miała być pomoc Frankowi schudnąć i odzyskać zdrowie, ale nikt się nie spodziewał, jak ogromny wpływ ta podróż wywrze na życie wielu innych ludzi.  Historia miłości, odkupienia i transformacji Franka, pokazuje widzom,  że każdy ma w sobie moc, aby zmienić siebie i świat.

(Tytył filmu to gra słów: May I Be Frank/Będę szczery/Obym był Frankiem)

http://www.yovenice.com/forum/art-artists/may-i-be-frank-venice-screening-friday-april-30-7pm/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: