Aktorka Lynda Stoner

Australijska aktorka Lynda Stoner zrezygnowała z kariery i poświęciła się pracy na rzecz wyzwolenia zwierząt. Obecnie jest menadżerem ds. komunikacji w Animal Liberation NSW. W zeszłym roku wydała książkę z przepisami wegańskimi pt. Now Vegan!

Fragment wywiadu z Lindą:

Napisałaś książkę zawierającą przepisy wegańskie – powiedz nam o tym.

Książka nosi tytuł Now Vegan! Napisanie tej książki było przyjemnością, i moi przyjaciele i rodzina udostępnili mi swoje ulubione przepisy. Nic więc dziwnego, że większość przepisów w tej książce zawiera czekoladę, czekoladę i jeszcze więcej czekolady.

Chciałam, aby ta książka odzwierciedlała bogactwo i różnorodność dań wegańskich, aby pokazać, że weganie cieszą się obfitością niedrogich, pożywnych, łatwych do przyrządzenia i holistycznych potraw.

Co myślisz na temat więzi między ludźmi i zwierzętami?

Współczucie wobec zwierząt to jest związek w symbiozie. Szanowanie i dbanie o prawa ‘nie-ludzi’ wydaje się naturalnym dopełnieniem szacunku i troski o wszelkie życie.

Nadal wprawiają mnie w osłupienie ludzie, którzy uważają, że współczucie wobec pewnych istot wyklucza je wobec innych.

Z pewnością mamy wystarczająco współczucia, aby objąć nim wszystkie formy istnienia.

Nie mam też cierpliwości wobec ludzi, którzy twierdzą: „powinnaś pomagać ludziom, nie zwierzętom” (to zwykle mówią osoby, które nic nie robią dla nikogo) i wobec tych, którzy mówią, że kochają „tylko” zwierzęta. To tak, jakbyśmy się wszyscy urodzili z ograniczoną ilością empatii i jeśli będziemy jej stosować zbyt dużo, to się wyczerpie.

Jeśli jesz mięso i nabiał, i nosisz skórę zwierząt, jesteś bezpośrednio odpowiedzialny za nieustanne cierpienia zwierząt. Dodatkową korzyścią z rezygnacji  z tego okrucieństwa jest to, że poprawi się twoje zdrowie, a także nasze środowisko.

Obecnie powszechnie wiadomo, że proces produkcji mięsa, nabiału i skóry jest toksyczny dla tej planety. Współczucie dla wszystkich zwierząt stworzy zdrowszą planetę, i sam będziesz zdrowszy, i nie będziesz przyczyną cierpienia zwierząt.

http://www.thescavenger.net/animals/interview-with-lynda-stoner-65834.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: