Twit twit… w świecie wegan…

Biz Stone – współtwórca serwisu społecznościowego Twitter

Przedwczoraj Biz Stone odwiedził Farm Sanctuary Hoe Down (Sanktuarium dla zwierząt hodowlanych w Kalifornii). Współtwórca serwisu społecznościowego Twitter został weganinem razem ze swoją żoną w 2001r., po wspólnej wizycie w sanktuarium dla zwierząt hodowlanych w Nowym Jorku.

„Te stworzenia są tak samo wyjątkowe jak my, a ponieważ nie muszę ich jeść, żeby żyć, zostawiłem je w spokoju.” – Stone powiedział gazecie SF Gate – „A do tego jeszcze dochodzi to okrucieństwo, które jest okropne. Od tego czasu, szczęśliwie jestem weganinem.”

Stone pojawił się na festiwalu, aby pomóc w zbieraniu funduszy na rzecz porzuconych i okrutnie traktowanych zwierząt hodowlanych i nie był to jego pierwszy przejaw aktywizmu. Kiedy pracował dla Google Inc., w 2003 r., Stone przekonał zarząd, żeby do  lunchowego menu firmy włączono więcej opcji wegańskich, które stały się bardzo popularne.

„Przekonałem się, że kiedy w miejscu pracy oferowane są wegańskie opcje, wielu nie-wegan je także wybiera, czy to dlatego, że są smaczne, czy też doceniają możliwość spożycia zdrowego posiłku.”

http://vegetarianstar.com/2010/05/03/twitters-biz-stone-helped-google-get-vegan-food-on-its-menu/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: