Ikona amerykańskiego weganizmu John Robbins

Diet for New America (Dieta dla nowej Ameryki)

John Robbins przyszedł na świat w rodzinie, która zapewniła mu bogactwo i przywileje, od których jednak odwrócił się w momencie, kiedy uświadomił sobie cierpienie na tym świecie (pochodzi z rodziny właścicieli korporacji ”lodowej” Baskin-Robbins). W 1987 roku wydał książkę ”Diet for New America” (Dieta dla nowej Ameryki), która stała się bestsellerem. Książka natychmiast zwróciła uwagę mediów na przemysł fast food, pokazała prawdę o farmach przemysłowych, opisała wyzysk zwierząt i lansowała dietę wegańską. Ponieważ Robbins był wychowywany w rodzinie ”kapitalistycznej”, od podszewki poznał mechanizm działania i strategii korporacji, które pozwalają im na legalne wzbogacenie się, powodując bankructwo ludzkości.

 

Dieta dla nowej Ameryki” była książką przełomową 23 lata temu. W 2001 Robbins wydał równie znaczącą książkę ”The Food Revolution” (Rewolucja żywności), która oferuje nowoczesne spojrzenie na politykę środowiskową oraz rozpatruje wiedzę jednostki na temat skąd pochodzi i jakim procesom podlega nasze jedzenie. Książka zajmuje się też kwestiami genetycznego modyfikowania żywności, mówi o radiacyjnym utrwalaniu żywności, porusza sprawy chorób pochodzących od zwierząt hodowlanych, w tym e. coli i choroby szalonych krów. Robbins ujawnia, dlaczego firma Monsanto trzyma pełny monopol na patentowanie i sterylizację nasion, w skali globalnej, do tego stopnia, że indywidualni rolnicy nie mają już prawa na sianie własnych upraw poza kontrolą korporacji.

John Robbins czytelnym i konkretnym stylem opisuje sprawy, które media traktują w sposób automatyczny i zdalnie sterowany.

Robbins, który dobrze znany jest publiczności z takich programów jak Oprah i PBS (publiczna tv), wdraża w życie swoją filozofię. Jako ojciec, mąż, a od niedawna dziadek bliźniaków, prowadzi prosty styl życia w górach Santa Cruz (Kalifornia, USA). Jego dom, w tym trzy biura, zasilane są wyłącznie energią słoneczną.

W Polsce ukazała się tylko ostatnia książka Robbinsa pt. „Zdrowi stulatkowie”

http://www.purana.org/index.php?modul=1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: