Weganka Chrissie Hynde

Chrissie Hynde jest słynną amerykańską piosenkarką, gitarzystką, i autorką tekstów. Pod koniec lat siedemdziesiątych założyła grupę Pretenders. Grupa odniosła sukces już od pierwszego nagrania. Do najbardziej znanych przebojów należą m. in. ”Don’t get me wrong”, ”I will stand by you” i ”Brass in Pocket”.

Oprócz niezwykłej kariery muzycznej, Chrissie jest walczącą weganką.

,,Zostałam wegetarianką w hippisowskich latach sześćdziesiątych, w 1969r., kiedy miałam 17 lat. Słyszałam słowo ’wegetarianie’, ale nie znałam żadnego w Ohio, gdzie mieszkałam. Gdy jednak zrozumiałam, że mogę żyć bez zabijania zwierząt, to zastanawiałam się: dlaczego zajęło mi aż 17 lat, żeby na to wpaść. Holocaust, nazistowskie Niemcy, to obraz pokrewny farmom przemysłowym. Nie mogę usprawiedliwić żadnego rodzica, który wychowuje dziecko tak, aby uważało, że ten niepotrzebny akt przemocy powinien stać się częścią jego życia. Myślę, że to wstyd. Dzięki takim grupom jak Viva! ludzie zmieniają swój styl życia.

Dziesięć lat temu, w 2000r., Chrissie Hynde, uznawana za boginię rocka, została aresztowana za pocięcie skórzanej odzieży w sklepie GAP-u w Nowym Jorku, w ramach akcji protestacyjnej PETA, mającej na celu zatrzymanie zabijania indyjskich krów. Nie trzeba chyba dodawać, że Chrissie zakazano wstępu do sklepów GAP.

W 2007r. natomiast, kiedy projektant Hogan wypuścił na rynek torebkę ze skóry kucyka i nazwał ją „Chrissie” na cześć wokalistki zespołu Pretenders, Chrissie Hynde oddała sprawę do sądu. Także w 2007r. otworzyła wegańską restaurację VegiTerranean w jej rodzinnym mieście Akron w Ohio.

http://www.leicesterveggies.org.uk/articles/947.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: