Wegańska kapela Rise Against

Wszyscy członkowie zespołu Rise Against – perkusista Barnes, wokalista/gitarzysta Tim McIlrath, basista Joe Principe i gitarzysta Zach Blair sa weganami i wspierają PETA (Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt), oraz inne organizacje działające na rzecz zwierząt.

Brandon Barnes: „Od kilku już lat, w każdej restauracji można dostać wegeburgery czy cokolwiek wege, ale mimo to, ludzie wciąż uważają, że jesteś dziwny. Nie jesz cheeseburgerów, co do diaska jest z tobą nie tak? Tak więc myślę, że jedynym nieporozumieniem jest to, że nie wszyscy to robią, mimo iż tak łatwo jest zostać wegetarianinem i jest to takie zdrowe, a poza tym niektórzy ludzie nie chcą jeść czyjegoś ciała. I do tego dochodzi obrona praw zwierząt. Sposób, w jaki burger kończy na twoim talerzu jest ohydny. Sam burger może wygląda w porządku na twoim talerzu, ale jeśli cofniesz się i zobaczysz, skąd pochodzi, to jest to obrzydliwe, jak sądzę, naprawdę. Wiele osób, które są zatwardziałymi mięsożercami, uważa, że to jest szaleństwo, ale to są ci właśnie ludzie, którym łatwo przychodzi zamykanie oczu na fakt, skąd pochodzi ich jedzenie. Ja nie mogę tego zrobić. Muszę wiedzieć, co jem, w co się ubieram. Taki już mam charakter. Ludzie mogą mówić, co chcą, ale mięso również okropnie niszczy środowisko. Jego produkcja powoduje więcej emisji gazów cieplarnianych niż samochody.

Żaden z nas nie nosi skóry. Nie popieramy tego, nie wydajemy na to pieniędzy. Dlatego nosimy wegańskie buty Van, żeby pokazać dzieciakom, zobaczcie, są wygodne, zupełnie wegańskie, buty nie muszą być ze skóry. Nie żyjemy w XVIII wieku, mamy mnóstwo syntetycznych materiałów, z których można robić takie same rzeczy. I nie są one wynikiem tortur, cierpienia.”

http://www.riseagainst.com/discography/

http://recoilmag.com/interviews/?1165

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: