Wegański film ’World’s Littlest Brat’

Większość filmowców rozumie, że opisując własne przeżycia, można stworzyć uczciwy i wiarygodny film. A kiedy te osobiste doświadczenia połączone są np. z pasją ochrony środowiska, może powstać bardzo silny film. Taką nadzieję ma Kathy Kolla, która obecnie kręci swój pierwszy film fabularny pt. World’s Littlest Brat (Najmniejszy brzdąc świata). Jest to komedia o weganinie, odrzuconym przez społeczeństwo, który pozostaje wierny swoim ideałom, pomimo negatywnego otoczenia. Kathy Kolla opisała tę historię na podstawie swoich doświadczeń jako weganki. World’s Littlest Brat wszedł do produkcji na początku 2010 r. i planuje się, że film zostanie ukończony przed końcem roku.

Oto fragmenty wywiadu Willa Prescot z Kathy Kolla:

Will Prescott: Tak więc, World’s Littlest Brat. Skąd wziął się pomysł na ten film?

KATHY Kolla: Cóż, będąc weganką od ponad 10 lat i troszcząc się o środowisko, chciałam nakręcić film, który udostępni dużo informacji o tych kwestiach, a zarazem będzie bardzo zabawny i rozrywkowy. Wymyśliliśmy bohatera, odstającego od społeczeństwa, który pozostaje wierny swoim ideałom i zachowuje pozytywną postawę, pomimo krytycznego i negatywnego otoczenia. Chciałam zrobić coś, co dostarczy dużo informacji na temat pewnych kwestii, na których mi zależy, ale w sposób inteligentny, komediowy, przepełniony humorem.

WP: Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat tego, jakie negatywne rzeczy go otaczają? Przed jakimi wyzwaniami staje?

KK: Chodzi o to, że ludzie nie rozumieją go. Nie rozumieją, dlaczego on je pewne produkty i ogólnie nie mają informacji na temat wartości odżywczych. Poza tym, wielu ludzi uważa, że jedna osoba nie może pomóc środowisku. Wyrzucają do kosza plastikowe butelki po wodzie, uważając, że to nie ma znaczenia. W filmie prezentujemy wiele ciekawych faktów, które naprawdę pokazują, że każdy drobiazg czyni różnicę. Jeśli wszyscy uczynimy te małe kroczki, znacznie poprawimy przyszłość.

WP: To ciekawe. Tak więc będzie musiał sobie radzić z kolegami z pracy i rodzicami, którzy go nie rozumieją?

KK: Tak, z kolegami z pracy, z rodzicami – z każdym w swoim życiu. Będzie próbował znaleźć nowych przyjaciół, zakochać się.

WP: Zakładam więc, że ten scenariusz jest trochę autobiograficzny?

KK: Trochę. Ale jak sam wiesz, żaden film ani scenariusz nie pokazuje prawdziwego życia. Film ten daje zarys pewnych doświadczeń, moich własnych czy moich przyjaciół.

WP: Czy masz jakieś słowa mądrości w zakresie dbania o naszą planetę?

KK: Ważne jest, aby brać pod uwagę wpływ naszych codziennych wyborów na Ziemię. I to, że ekologiczne wspieranie planety naprawdę zaczyna się na poziomie indywidualnym, o czym każdy powinien wiedzieć. Musimy zachować tę planetę dla przyszłych pokoleń i powinniśmy zawsze pamiętać o recyklingu, jeździe na rowerze zamiast samochodem oraz jedzeniu i kupowaniu żywności ekologicznej. Robiąc to, dajemy innym do zrozumienia, że troszczymy się o świat i chcemy pozostać na nim.

http://www.vegnews.com/web/articles/page.do?pageId=1785&catId=5

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: