Ulubiona para wegańska

Dennis Kucinich, kongresmen
Elizabeth Kucinich, dyrektor ds. Public Affairs, Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej

Niesłychanie romantyczna jest historia spotkania młodziutkiej Angielki i starszego już amerykańskiego polityka. Zaczęło się od wejścia Elizabeth do biura Kucinicha, byłego kandydata na prezydenta USA.

Ona sama zaraz po skończeniu liceum wyjechała do Indii i jako wolontariuszka pracowała w jednym z Domów Matki Teresy dla ubogich dzieci, mieszkała także w Tanzanii, po czym udzielała się w Brytyjskim Czerwonym Krzyżu. Krótko mówiąc, nie była to przeciętna dziewczyna, szukająca męża. Do USA przyjechała, aby odwiedzić więźnia skazanego na śmierć, z którym od pewnego czasu prowadziła korespondencję.

Kiedy weszła do biura Dennisa Kucinicha, w poczekalni zobaczyła zakonnicę w białym habicie. W jego gabinecie, na półce stała ilustracja ”świadomości światła” oraz popiersie Ghandiego. Jak sama wspomina, od razu poczuła do niego pociąg i pomyślała: ”To jest interesujący mężczyzna.”

Dennis Kucinich, który od wielu lat przestrzega diety wegańskiej, jest wyjątkowym politykiem. Głosował przeciwko wtargnięciu wojsk amerykańskich do Iraku. Jest jednym z najbardziej liberalnych demokratów. Był dwukrotnie rozwiedziony, zanim spotkał Elizabeth. Tak wspomina tę chwilę: „Zobaczyłem, jak jej oczy wędrują w stronę obrazka o świadomości światła, potem spoczęły na popiersiu Ghandiego, po czym skierowały się na mnie. To było jakby raz, dwa, trzy. Wtedy już wiedziałem.”

http://www.commondreams.org/headlines05/1030-04.htm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: