PETA przeciwko futrom

W latach 1950-tych, Rosa Parks została aresztowana za odmowę przejścia do tyłu autobusu w rasistowskich stanach na południu USA. W roku 2009 w Virginia Beach, wieloletnia członkini PETA i zaangażowana obrończyni praw zwierząt, Sheila Rybak, został aresztowana przed sklepem z futrami, gdzie prowadziła pokojowy protest. Została oskarżona przez Marię Folch, która ”przypadkowo” pojawiła się na tej bocznej uliczce, w długim futrze z norek, o nielegalny werbalny protest.

Sheila Rybak z Ingrid Newkirk (prezydent PETA)

Kiedy na pierwszą rozprawę, pani futrzasta nie stawiła się, pani Rybak, którą nie jest łatwo zastraszyć, założyła przeciwko niej sprawę, zarzucając jej złośliwe oskarżenie. Protest był legalny i pani Rybak jedynie ofiarowała informacje na temat okrutnego zabijania zwierząt, przeznaczonych do produkcji futer.

W tym tygodniu ława przysięgłych przyznała pani Rybak $12500 dolarów odszkodowania. Pani Rybak jednak obiecała, że zrezygnuje z rekompensaty, jeśli futrzasta dama przekaże futro z norek na rzecz PETA, aby wykorzystać je w ekspozycji przeciw futrom.

http://blog.peta.org/

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: