Weganin Moby

Moby wraz ze swoją przyjaciółką otworzył wegańską restaurację w Nowym Jorku o nazwie Teany (ciekawe, czy to skrót od Tea NY – herbatka w Nowym Jorku, czy też od Tiny – maleństwo, bo obie wersje pasują, jako że miejsce jest malutkie, a wygląda jak mała herbaciarnia, w której serwuje się najlepsze na świecie torty wegańskie, przywiezione z piekarni Vegan Treats: (http://weganizm.blox.pl/2009/12/Weganska-ciastkarnia.html)

Moby jest wyjątkowo uzdolniony, komponuje muzykę, śpiewa i pisze teksty. Zajmuje się polityką, organizuje grupy społeczne i jest oddanym weganiniem. Na swojej stronie umieścił notkę, odpowiadając ludziom, którzy wyszydzają jego weganizm (http://www.moby.com/node/3386)

Wiele albumów Mobiego zawiera eseje, które on sam napisał. Np. płyta Everything Is Wrong zawiera esej na temat konsumpcyjnego stylu życia („Używamy toksycznego chloru, żeby wybielić swoje majtki”) oraz na temat liderów kościelnych w USA („Dlaczego prawica Chrześcijańska nie zacznie okazywać ludziom miłosierdzia, współczucia i bezinteresowności?), a The End of Everything zawiera esej, który mówi o weganizmie („Czy możesz spojrzeć w oczy zwierzęciu i powiedzieć: Mój apetyt jest ważniejszy niż twoje cierpienie?”).

Oto fragment artykułu z SFGate.com:

„Spotykam wielu ludzi, którzy natychmiast kpią sobie z tego, że ktoś nie je mięsa”, Moby powiedział mi w zeszłym tygodniu, gdy był w San Francisco, aby reklamować swoje najnowsze CD Hotel. Obaj jesteśmy weganami, więc nasza rozmowa naturalnie zeszła na bezmięsny styl życia. „Od tak dawana żyję w ten sposób, że stało się to moją drugą naturą” kontynuował. „Teraz, niemal w każdym mieście na Zachodzie są dobre wegetariańskie czy nawet wegańskie restauracje.”

Weganizm – to styl życia bez używania jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego: mięsa, mleka, futer i skóry, czy np. nie tak oczywistej żelatyny na bardziej niejasne żelatyny, a nawet miodu – to po prostu jest pełny wegetarianizm.

Weganie są wegetarianami, którzy dotarli do samego końca. Chociaż słowo weganizm powstało w 1944 roku, weszło ono do powszechnego użycia zupełnie niedawno.

Moby, który został weganinem ponad 16 lat temu, cieszy się z wizyty w San Francisco: „Oczywiste jest, które dwa miejsca w San Francisco są moimi ulubionymi: Sklep Rainbow i restauracja Millennium. W Rainbow kiedyś sprzedawano moją chyba najbardziej ulubioną rzecz na całym świecie: wegańską Focaccia z podpiekaną cebulką, czerwoną papryką i czosnkiem. Nie sprzedają już tego, ale jest to nadal niezwykłe miejsce”.

http://articles.sfgate.com/2005-05-11/home-and-garden/17371072_1_vegan-vegetarians-non-meat

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: