Pierwsze wegańskie radio w Los Angeles

GoVeganRadio z Bobem Lindenem

http://www.goveganradio.com/veg/1009/Listen_Online.htm

Jeśli chcesz poprawić swój angielski, polecam bardzo dobry sposób: słuchanie wegańskiego radia. Ja uczyłam się w ten sposób, co prawda wtedy nie było jeszcze wegańskiego radia, ale słuchałam niezależnej stacji radiowej NPR, i jak echo powtarzałam zdania, których nie tylko nie rozumiałam, ale nawet nie potrafiłam dobrze określić, w którym momencie kończy się jeden wyraz, a zaczyna drugi. Metoda ta jest autentycznie niezawodna. Po kilku tygodniach swobodnie rozróżniałam wyrazy, i mój akcent się poprawił. I już nie miało znaczenia, jak szybko ktoś do mnie mówił, czy też z jak ciężkim czy miękkim akcentem.

Radio wegańskie GoVeganRadio założył Bob Linden. Bob Linden to niezwykła postać. Pracował dla kilku stacji radiowych, gdzie zawsze miał problemy z dyrekcją, która przyjmowała reklamy przemysłu mięsnego czy futrzarskiego, których on nie chciał emitować. Musiał odejść z pracy. Postanowił stworzyć własne wegańskie radio i żyć w zgodzie z własnym sumieniem. Programy są błyskotliwe i prowadzone z poczuciem humoru.

Bob Linden: Przemoc jest głównym składnikiem naszych posiłków, jeśli odżywiamy się zwłokami. Musimy pamiętać o tym, że każdy posiłek z restauracji fast food to produkt rzezi. Jest to szalone, że chcemy pobierać wartości odżywcze z masowego morderstwa, krwawego zarzynania. Konsumpcja mięsa wpływa na ciało, i popycha je w stronę przemocy. Zapraszam do posłuchania mojego programu na ten temat w archiwum GoVeganRadio.

Nienormalne też jest zjawisko głodu na świecie, a ta nienormalnośc jest związana z mięsem i nabiałem, ponieważ mamy tak ogromne ilości ziarna, które mogłoby wykarmić całą populację Ziemi, ale jest przeznaczone na wyżywienie bydła. Gdyby tak nie było, głód na świecie skończyłby sie jutro.

Równym szaleństwem jest poświęcenie 1 akra ziemi na wychodowanie jednej krowy, która dostarczy 100 kg ”jadalnego” mięsa, kiedy na tym samym kawałku ziemi można by uprawiać tysięce kilogramów naprawdę jadalnych ziemniaków czy marchwi. Tak, świat ten zdaje się być szalony i pełen cierpienia z powodu chorób i bolesnej śmierci. T. Colin Campbell z Uniwersytetu Cornell, który opisał wyniki swoich badań w Raporcie Chińskim (http://badzweganinem.blox.pl/2010/01/Zdrowie-i-weganizm-Raport-chinski.html), stwierdził, że „zapobiec można od 70 do 80 procent wszystkich śmiertelnych chorób, a przyczyną tych chorób jest zwierzęce białko, i to wcale nie duża jego ilość. „

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: