Najbardziej wegeprzyjazne miasto świata – Londyn

PETA (Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt) mianowała Londyn ”Najbardziej Wege-przyjaznym Miastem Świata roku 2009”:

„Wybraliśmy Londyn nie tylko z powodu liczby restauracji wegetariańskich, ale biorąc też pod uwagę ogromny wybór bezmięsnych dań etnicznych oraz to, że nawet w małych sklepach spożywczych i restauracjach mięsnych dostępne są liczne opcje wegańskie, które są oznaczone na menu i na etykietkach dużą zieloną literą ”V”.

Londyn rywalizował o tytuł najbardziej wegeprzyjaznego miasta z Los Angeles, Nowym Jorkiem, Melbourne i Bombajem.

Burmistrz Londynu Boris Johnson z zadowoleniem powitał wyróżnienie, mówiąc: „W ostatnich latach Londyn wspiął się na szczyt kuchennej ligi, szczycąc się różnorodnością restauracji, która przyprawia o zawrót głowy. Londyn ma szlachetną historię wegetarianizmu, jest to więc świetna wiadomość, że został obwołany najlepszym miastem na Ziemi, pod względem bezmięsnych potraw. My również staramy się rozwijać zamiłowanie Londyńczyków do wszelkich wege posiłków, poprzez zachęcanie ich do zakładania własnych upraw warzyw i owoców.”

Z nagrody także ucieszył się Paul McCartney: „Po 40 latach objazdów po świecie, będąc wegetarianinem, jestem dumny mogąc powiedzieć, że jeśli chodzi o jedzenie, to nie ma to jak w domu.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: