Etyczne Nagrody brytyjskiego tygodnika The Observer

Ethical Awards czyli Nagrody Etyczne przyznawane przez The Observer, a sponsorowane m. in. przez firmę produkującą ekoprzyjazne, wegańskie i nie testowane na zwierzętach środki czyszczące Ecover, oczekują na kandydatów. Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń na rok 2010. Jest to piąty z kolei rok, w którym specjalnie powołany komitet wybiera najbardziej etyczne i ekoprzyjazne osobowości i firmy. W poprzednich latach nagrodzeni zostali m. in. Ken Livingstone i Caroline Lucas za projekty społeczne.

Lucy Siegle, korespondentka dla Ethical Living Observer’a oraz członkini komisji, powiedziała: ,,Jeszcze nigdy nie było to aż tak ważne, by podejmować pozytywne działania. W nowej dekadzie odbędzie się walka jednostek, społeczności i przedsiębiorstw w imię sprawiedliwości społecznej. Rozczarowanie Kopenhagą ilustruje to, co się dzieje, kiedy zdamy się na polityków. Na szczęście w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wielu ludzi dokonało szczególnie ważnych zmian w całym kraju, bez mówienia o tym! W Wielkiej Brytanii mamy fantastycznych działaczy na rzecz etyki i czekamy, aby się do nas odezwali”.

Organizatorzy szukają firm i osób, które starają się coś zmienić, które mają innowacyjny sposób patrzenia na kwestie etyczne oraz które tworzą praktyczne rozwiązania istniejących problemów. Można nominować swoich ekoprzyjaznych idoli w następujących kategoriach: lider kampanii roku, polityk roku, internetowy sklep roku i lokalny sklep roku. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w losowaniu i będą mogli wygrać: łóżko Warren Evans, zniżkę na bilet kolejowy do Province sponsorowaną przez Explore, zestaw kosmetyków oraz koszyk żywności ekologicznej.

Mick Bremans, z firmy Ecover, powiedział: ,,To zaszczyt, że możemy uhonorować ich pracę, aby popularyzować ekoprzyjazny codzienny styl życia. Oczekujemy interesujących i dających inspirację kandydatów w 2010r.”

Termin nadsyłania kandydatur upływa 12 marca 2010 (https://www.global-research.net/oea/ ), a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii w Londynie pod koniec roku.

http://www.positivenews.org.uk/artman/publish/article_2641.shtml

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: