Prosta decyzja, by być weganami

Znam przemiłą parę, która dosłownie z dnia na dzień przeszła na weganizm. Najpierw ona obejrzała film pt. Earthlings (Ziemianie), ukazujący kulisy przemysłu mięsnego. Potem pokazała film mężowi, który obejrzał go z wielkimi emocjami, przerywał kilka razy oglądanie, nie mogąc znieść informacji i obrazów okrucieństwa wobec zwierząt. Ale obejrzał go do końca i zaraz potem został weganinem. Jak stwierdził: Zostałem weganinem, nie wiedząc, co będę jeść następnego dnia.

Teraz oboje są weganami i propagują weganizm swoim sposobem życia, życzliwością emanującą z każdego ich spojrzenia i uśmiechu. Weganizm to nie jest tylko rezygnacja z mięsa, ale również ze wszystkiego, co powstało w wyniku cierpienia – wyrobów skórzanych, futer, mleka, serów, jaj, etc. Nie można tego nazwać wyrzeczeniem, bo w gruncie rzeczy, wiodąc życie według w pełni ludzkich standardów, otrzymujemy same korzyści: czyste sumienie, wewnętrzny spokój, lepsze zdrowie i dobre samopoczucie. Ale najważniejsze jest to, że ocalamy tych kilkaset zwierząt, które są zabijane dla każdej jedzącej mięso osoby w ciągu jej życia.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7105458742770657802&q=film+ziemianie&total=39&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0#

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: