Reklama ,,Bądź weganinem” na autach policyjnych

Jak zwykle, organizacja obrony praw zwierząt PETA (Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt) wywołała zamieszanie zaskakującym pomysłem, zwracając się do władz miasta Vallejo w Kalifornii o pozwolenie na umieszczanie reklam na patrolowych samochodach policyjnych. PETA uważa, że pomoże niezamożnemu miastu, płacąc za pro-wegańskie reklamy na wszystkich pojazdach policyjnych.
Szef policji miasta Vallejo, Robert Nichelini, powiedział: ,,Wydaje nam się, że przez tę ofertę, PETA pragnie zyskać bezpłatną reklamę we wszystkich środkach masowego przekazu.”

Natomiast członkowie PETA na oficjalnym blogu organizacji napisali: ,,Jeśli szef policji Robert Nichelini pozwoliłby PETA przekazać to przesłanie lokalnej społeczności, bez wątpienia wielu mieszkańców wprowadziłoby zmiany, aby lepiej chronić zwierzęta, środowisko i swoje zdrowie.”

Reklama przedstawia kobietę w pozycji półleżącej, ubraną jedynie w liście sałaty. Slogan brzmi: ,,Sałata służy nam i chroni nas”.

,,Władzom miejskim nie wolno reklamować politycznych poglądów (darmowo czy odpłatnie), chyba że zaczęlibyśmy reklamować wszystkie stronnictwa polityczne.” powiedział Nichelini.

Nichelini uważa, że jeśli miasto przyjęłoby propozycję PETA, to rezultat byłby taki, że na jednej stronie aut widniałyby ogłoszenia PETA, a na drugiej Stowarzyszenia Hodowców Bydła.

http://www.publicceo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=724:petas-risque-offer-to-vallejo-bikini-ads-on-police-cars&catid=151:local-governments-publicceo-exclusive&Itemid=20

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: