Weganka Tea Leoni

„Nie chcę zabrzmieć jak płatna dama do towarzystwa, ale pracowałam z kilkoma atrakcyjnymi panami… Nickiem Cage, Al Pachino… Benem Stillerem i Woody Allenem.”

Dowcipna, błyskotliwa długonoga weganka Téa Leoni zdobyła rozgłos pod koniec lat 90-tych. Urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Jej babcią była aktorka kina niemego, polskiego pochodzenia, Helenka Adamowska. Leoni ukończyła szkołę z internatem w stanie Vermont, a następnie studiowała psychologię w Sarah Lawrence College. Przerwała studia i udał się w podróż po świecie. Po powrocie postanowiła zostać aktorką. Otrzymała rolę w serialu Aniołki Charliego. Mimo że serial nigdy nie został wyświetlony w TV, Leoni pozostała w Hollywood. Po kilku latach pracy jako modelka i w reklamach telewizyjnych, zadebiutowała w filmie Dream Girl (1991).

Następnie otrzymała niewielką rolę w Ich wałsna liga (1992). Później wystąpiła w serialach i filmach telewizyjnych oraz kinowych, m. in. Dzień zagłady, Family Man, Park Jurajski III, Spanglish, Dick i Jane: Niezły ubaw, etc.

W 1997 r. wyszła za mąż za Davida Duchovnego, znanego z serialu Z archiwum X, z którym ma dwójkę dzieci. O Duchovnym powiedziała wtedy: „Co mi się najbardziej podoba w małżeństwie? David.” Jesienią 2008r. para rozstała się na rok.

W 2001r. została Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF-u i działa na rzecz chorych na HIV.

Oboje, Leoni i Duchovny, z powodów etycznych są wegetarianami, z tym, że Leoni jest ścisłą wegetarianką czyli weganką.

http://celebritybazar.com/tea_leoni/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: