Bądź weganinem, zwierzęta to docenią

Jeśli nie jemy zwierząt, jeśli nie krzywdzimy zwierząt, to one to wyczuwają i zazwyczaj nie boją się nas. Kiedy idę lasem, sarny nie uciekają, tylko zatrzymują się i przyglądają mi się z zaciekawieniem. Na polu krowy pozwalają mi się głaskać, niektóre łaszą się jak psiaki, drepczą za mną krok w krok i ryczą na pożegnanie. Znam łabędzia, który podpływa bliziutko i delikatnie je z ręki, z ufnością, chociaż obok pływają jego małe łabędziątka.

Nie musimy zachowywać się jak dzikie zwierzęta, nie musimy zabijać dla przeżycia. Istnieje ogromna różnorodność roślinnego pożywienia, a nasze ciało przystosowane jest właśnie do roślinnego sposobu odżywiania się, o czym świadczy budowa naszych rąk, zębów, układu trawiennego. Będąc weganami, zaczynamy dostrzegać miłość, jaką obdarzają nas zwierzęta i widzimy w nich żywe, piękne, niezwykłe istoty…

Traktowanie zwierząt jako produktu spożywczego, odzwierciedla system społeczny panujący na naszej Ziemi. Przemoc, która za mojego dzieciństwa była potępiana, dzisiaj króluje na ekranach kin i telewizorów. Sprawia to, że dzieci stają się niewrażliwe na widok cierpienia. Dlatego, kiedy dorastają, nie mają wykształconych tzw. ludzkich odruchów dobroci. Taka cywilizacja zdąża do samozagłady. Dlatego ze smutkiem jeszcze raz mówię, bądźmy weganami, ratujmy planetę. Nowy model społeczeństwa, oparty na dobroci, wspartej inteligencją, pozwoli na szybki postęp w każdej dziedzinie. Otwórzmy się na lepszy świat, darujmy tym setkom krów, świń i kurczaków itd. życie, przechodząc na wegańską dietę. Niektórzy ludzie tracą życie, próbując ratować swojego psa czy kota. My nie musimy umierać, ratując setki tak samo wspaniałych, inteligentnych, wrażliwych zwierząt.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: