Piesku, żuj marchewkę zamiast kości


Z troski o zdrowie psów, wielu właścicieli wymienia mięso w ich diecie na warzywa i owoce.

Ponad jedna trzecia (40 %) właścicieli psów i kotów w Wielkiej Brytanii codziennie karmi swoje zwierzęta w jednej trzeciej owocami i warzywami, a według nowego sondażu firmy ubezpieczeniowej dla zwierząt LV, już ponad 145 000 kotów i psów w Wielkiej Brytanii jest na diecie wegetariańskiej.

Nie tylko zwykli ludzie, ale także gwiazdy karmią swoje psy zdrową dietą, np. Alicia Silverstone karmi je karmą wegańską, a Paul McCartney wegetariańską.

Jednym z głównych powodów wprowadzenia do diety warzyw jest zapewnienie lepszego zdrowia zwierzętom (według sondażu cztery osoby na dziesięć -42%).

16% właścicieli psów i kotów po prostu postępuje zgodnie z żywnościowymi zaleceniami rządu dla ludzi i stosują je także dla swoich zwierząt.

Według firmy LV, inne powody to: 1. tańszy koszt diety wegetariańskiej (12 %), 2. organiczne karmy dla zwierząt domowych są zbyt drogie (29 %) 3. jest to etyczne (4 %)

Tylko jeden z czterech (24 %) brytyjskich kotów i psów jest karmiony wyłącznie mięsem.

Do najbardziej popularnych warzyw należą: marchew (19 %), ziemniaki (12 %) i groszek (11 %).

Poza tym, sondaż wykazał, że 13% zwierząt dodatkowo otrzymuje witaminy.

Właściciele twierdzą, że dzięki warzywom nastąpiła poprawa: 1. mniej problemów zdrowotnych (27%), 2. zdrowsze futro (21%), 3. lepsze trawienie (28%), 4. spadek wagi (13 %).

(tłum. z jęz. angielskiego)

http://www.veggievision.tv/articles/media-releases/veggie-dogs?cat=veggievision/menu/news/latest

Z osobistego doświadczenia dodam, że moje koty bardzo lubią wegańską karmę Ami. Ja daję im także tabletkę wegańskiej tauryny 1 lub 2 razy w miesiącu. Uwielbiają też szatkowane wegańskie wędliny (dlaczego nie możemy nazywać tego jakoś inaczej 😉 Posypuję je organicznymi drożdżami odżywczymi (nie piekarskimi). Poza tym dwa z nich uwielbiają kantalupę, oczywiście jeśli pies nie ściągnie jej z ich miski pierwszy, kiedy tylko na sekundę się odwrócę.

Psom natomiast świetnie służy zwykła ‘ludzka’ wegańska dieta, nie potrzebują specjalnej karmy. Naprawdę lżej się oddycha, kiedy cały dom jest wolny od mięsa, bo nie przyczyniamy się do tego masowego mordowania niewinnych zwierząt, które są tak samo inteligentne i uczuciowe jak psy i koty, a może nawet bardziej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: