Weganka Heather Mills

Heather Mills zasłynęła najpierw jako modelka, następnie jako żona Paula McCartney’a, po czym stała się mniej ulubionym obiektem prasy brytyjskiej, kiedy bez skrupułów z nim się rozwiodła. I może Heather nie ma skrupułów, jeśli chodzi o eksbeatlesa, ale przejawia ogromne współczucie dla zapomnianych okrutnie traktowanych zwierząt.

Jej droga do weganizmu zaczęła się, kiedy w roku 1993 uległa wypadkowi motocyklowemu, a konsekwencją była amputacja niższej części nogi. Jednak infekcja po amputacji nie chciała sie goić, wobec czego amputowano nogę coraz wyżej, aż zbliżono się prawie do kolana. Heather wpadła w panikę i za wszelka cenę postanowiła ratować to, co pozostało z nogi. Przyjaciółka poleciła jej leczenie się wegańską dietą, która polegała na jedzeniu tylko surowych roślin, piciu organicznych soków warzywnych oraz soku z kiełków pszennych.

Po paru zaledwie tygodniach infekcja ustąpiła i nie powróciła jak dotąd. Jednak po jakimś czasie wegańska dieta wydała się Heather zbyt trudna i przeszła na dietę wegetariańską. Wiele lat minęło, aż w roku 2005, na koncercie Live Aid, pracując za kulisami miała okazję porozmawiać z pewną młodą mieszkanką Etiopii, kraju będącego symbolem głodu od 25 lat. Owa młoda kobieta opowiedziała Heather o tym, że ludzie głodowali i głodują w jej kraju, mimo że uprawia się tam zboże. Ponieważ zboże to eksportuje sie do przedsiębiorstw przemysłu mlecznego w Europie, by karmić nim krowy. Powiedziała również, że gdyby ludzie pili mniej kawy latte, to jej rodacy głodowali by mniej.

Ta historia poruszyła Heather na tyle, że postanowiła przejść stopniowo na dietę wegańska. W tym czasie, gdy sama stawała sie weganką, zainteresowała się produktami spożywczymi, które sprzedawano jako wegańskie, a zawierały one często składniki zwierzęce takie jak białko czy kazeina. Stworzyła cala listę tych produktów, by otworzyć oczy innym weganom.

Na przestrzeni ostatnich 4 lat, Heather zaangażowała sie w wiele projektów, miedzy innymi stworzyła projekt edukacyjny w dzielnicy południowy Bronx (USA), gdzie występuje ogromna zachorowalność wśród dzieci na cukrzycę, astmę i wiele innych chorób, mających związek z nieprawidłowym odżywianiem się. W tej dzielnicy panuje wielka bieda i Heather zaczęła od tego, że podarowała młodym mieszkańcom tej dzielnicy wegańskie produkty, takie jak wegańskie mięso, warzywa. Razem z nimi gotowała potrawy wegańskie, uczyła ich, w jaki sposób przygotowywać wegańskie mięsa.

Sprawy okrucieństwa wobec zwierząt są kolejnym przedmiotem jej zainteresowania. Zwłaszcza używanie skór i futer zwierzęcych w przemyśle projektowania odzieży przez wiodące domy mody. Heather często wypowiada sie na ten temat, piętnując wspieranie przemysłu przetwórstwa zwierzęcego przez owe domy mody.

Kolejnym ważnym krokiem w jej życiu ma być stworzenie własnej przemysłowej linii spożywczej mrożonek wegańskich. Pani Mills idzie tutaj w ślady pierwszej pani McCartney- Lindy, która także stworzyła własne produkty, jednak Linda nigdy nie była weganką. Dzięki takim ludziom, jak Heather Mills, weganizm staje się coraz popularniejszy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: