WEGAŃSKIE INFORMACJE 11.12.2009

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Grupy wspierają ,,KopaWegan”. Podczas 2-tygodniowej konferencji klimatycznej w Danii, organizacja Veg Climate Alliance, koalicja grup ekologicznych, wegetariańskich, obrony praw zwierząt i innych, działa na rzecz podniesienia świadomości na temat światowej zmiany stylu na wegański, która jest istotna dla uniknięcia bezprecedensowej klimatycznej katastrofy. Do apelu przeciw przemysłom mięsnemu i nabiałowemu, które niszczą planetę, przyłączył się Peter Melchett, dyrektor brytyjskiego towarzystwa Soil Association, i wezwał ustawodawców w Kopenhadze do przyjęcia praktyk rolnictwa organicznego, które zastąpi produkty mięsne i mleczne.

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Nature Foundation  South Australia  przeznacza fundusze na cele dostarczenia 7 megalitrów wody, w celu ratowania drzew gumowych w Australii, co pomoże ocalić zagrożony gatunek papug księżniczki słonecznej.


OCALMY TĘ PLANETĘ…

[Konferencja ws. zmian klimatu w Niemczech w październiku 2009r.]

(…) Mam nadzieję, że liderzy zrozumieją, gdzie położyć swój palec, i nie będą tylko rozmawiać na ten temat, starając się nie spalić kwestii, którą jest hodowla zwierząt.  Przemysł hodowlany jest największym zabójcą ze wszystkich na tej planecie.  Przemysł mięsny jest największym zabójcą, największym mordercą, legalnym mordercą, i my go akceptujemy.   Musimy wyeliminować przemysł hodowlany. Mam nadzieję, że liderzy na konferencji w Kopenhadze to uczynią. Inaczej, nie wiem, co jeszcze mogę powiedzieć.  Powstrzymajcie hodowlę, to powinno być najskuteczniejszą drogą do zatrzymania globalnego  ocieplenia i odrodzenia planety.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: