Wegańskie newsy 7 grudnia 2009

OCALMY TĘ PLANETĘ…

„Mięsny strajk” francuskich VIP-ów na szczycie w Kopenhadze. Przed rozpoczęciem Konferencji na temat Zmian Klimatu w Kopenhadze, w Danii, dziesięć uznanych osobistości z Francji wydało deklarację zatytułowaną „Apel 10-ciu.” Wśród dziesiątki znaleźli się francuski reżyser Jean-Paul Jaud, znani dziennikarze, przewodniczący organizacji na rzecz ochrony środowiska i trzej członkowie Parlamentu Europejskiego. Ich dokument wymaga uznania wpływu, jaki mięso wywiera na środowisko, ludzkie zdrowie i cierpienie zwierząt. W szczególności publiczność zaproszono do bojkotowania przemysłu zwierzęcego, i wezwano do moratorium farm przemysłowych, a także o zdecydowane polityczne uregulowania, by ograniczyć hodowlę zwierząt. Według deklaracji, rosnące spożycie mięsa powoduje globalne ocieplenie, marnotrawstwo zasobów naturalnych, zanieczyszczenie powietrza, wycinanie lasów, degradację ziemi, głód ponad miliarda ludzi i rzeź miliardów zwierząt lądowych i morskich.

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Zachęcanie do wege, poprzez ustalenie różnych norm. Wobec danych, że tylko 15% osób jedzących mięso, wybiera wegetariańskie opcje, organizatorzy tegorocznej konferencji Behavior, Energy i Climate Change w Waszyngotnie DC w USA, zdecydowali się na przeprowadzenie eksperymentu. Zaproponowali oni w głównym menu dania wegetariańskie, a dania mięsne podali jako alternatywne opcje. 80% gości wybrało dania wege, mimo że nie było wegetarianami.

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Rządy zachęcają do dotowania rolników przyjaznych dla środowiska. Dotowany przez brytyjski Country Land Business Association and European Landowners Organization raport opublikowany przez Rural Investment Support for Europe wzywa rządy do sponsorowania praktyk przyjaznych dla środowiska, większej uprawy warzyw, i mniejszej hodowli zwierząt. Podkreślając szkodliwość metanu dla środowiska, pochodzącego z diety obfitującej mięso, raport podkreśla, że finansowanie przemysłu zwierzęcego powinno zostać zastąpione praktykami ekologicznymi. Prezydent Country Land and Business Association William Worsley powiedział, że raport zawiera podstawy obiecującej przyszłości na rzecz przyjaznego dla środowiska rolnictwa w Europie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: