Wiadomości wegańskie 06 grudnia 2009

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Ekologiczne kroki Danii przed szczytem klimatycznym w Kopenhadze. W ciągu ostatnich miesięcy, Dania przygotowując się do Szczytu w Kopenhadze, starała się wypełnić obrane cele ekologiczne. Oficjalne billboardy, reklamy w telewizji i gazetach, a także pamflety, ślą przesłanie, zachęcające 5.4 milionów mieszkańców kraju do ekoprzyjaznych działań, zachęcające do oszczędzania wody, jeżdżenia rowerem, zamiast autem, redukcji spożycia mięsa na rzecz warzyw, aby wyeliminować silny gaz cieplarniany – metan.

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Członkowie Europejskiego Parlamentu omawiają redukcję mięsa i zatrzymane zmian klimatu. Parlament Europejski zorganizował przesłuchanie w czwartek, 3 grudnia, zatytułowane ,,Zmiany Klimatu i Polityka Żywieniowa: Mniej Mięsa = Mniej Ocieplenia”, otwierając zgromadzenie do dyskusji na temat wpływu redukcji konsumpcji mięsa na globalne ocieplenie. Wśród zaproszonych byli: eks-Beatles Sir Paul McCartney, który promuje kampanię: Bezmięsne Poniedziałki oraz dr Rajendra Pachauri, przewodniczący Międzyrządowej Komisji ws. Zmian Klimatu ONZ, wegetarianin:

Uważam, że musimy wykorzystać każdy możliwy sposób na zatrzymanie emisji gazów cieplarnianych, i powtarzam, że zmniejszenie konsumpcji mięsa będzie szczególnie skuteczną metodą.

Dr Alan Dangour, współ-autor nowego raportu, opublikowanego w medycznym piśmie Lancet, zaleca redukcję spożycia mięsa, aby ocalić życia, i przyłączył się do pełnej wigoru dyskusji Sir Paula i dr Pachauri.

Dr. Alan Dangour – London School of Hygiene and Tropical Medicine, UK: Większa świadomość na temat kosztów zmian klimatu, na temat ceny naszych wyborów, w tym tego, co jemy, jest niezbędna. Na pewno nasza miłość do żywności pochodzenia zwierzęcego jest tego warta.

Podczas tej sesji, Sir Paul i dr Pachauri odpowiadali na pytania zagranicznych dziennikarzy: Supreme Master TV, pytanie do Sir Paula McCartneya. Jak pan uważa, w jaki sposób zachęcać ludzi do zmiany ich nawyków żywieniowych, edukując oraz wzbudzając ich współczucie?

Paul McCartney:

Myślę, że należy pokazać im niebezpieczeństwo nie zmienienia nawyków żywieniowych. Istnieje dużo faktów na ten temat. Myślę, że należy ludzi zachęcać, prowadzić ich, pomóc im w tej zmianie. Ale uważam, że jest to do zrobienia.

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Z konferencji w Płd. Korei w kwietniu 2009r.

(…) Naprawdę musimy zatrzymać globalne ocieplenie teraz, nawet wczoraj, ponieważ przykro mi to powiedzieć, to chociaż te wszystkie ekoprzyjazne zmiany są dobre, pozostaje podjęcie jednej akcji, która musi znaleźć się na górze listy, najważniejszej akcji, którą, ponownie, jest dieta wegańska. Najbardziej ekoprzyjazna z ekoprzyjaznych postaw, najbardziej ekoprzyjazna z ekoprzyjaznych akcji, najbardziej współczująca, najbardziej heroiczna, ocalająca życie akcja, dieta wegańska. Wyeliminuje ona metan, jeden z najbardziej zatrzymujących ciepło gazów cieplarnianych. A to ochłodzi planetę najszybciej i da nam więcej czasu na zastosowanie naszych ekologicznych ustaw albo znalezienie lepszych technologii. To jest najwartościowszy krok, wegański krok, który wszystkie rządy mogą podjąć, do którego mogą zachęcać, który mogą nakazać prawem, o którym mogą informować ludzi na dużą skalę. To jest realny sposób, jedyny sposób, który znam, jedyny sposób, jaki widzę, abyśmy mogli ocalić planetę w tej chwili.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: