Wiadomości wegańskie 05 grudnia 2009

 

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Członkowie Parlamentu Europejskiego wysłuchali promującego weganizm Sir Paula McCartney’a. Dieta wegańska zapobiega emisji 94% gazów cieplarnianych, jak również rozwiązuje kwestie degradacji ziemi, utraty równowagi biologicznej i pogłębianiu się problemów z wodą i pożywieniem. Powyższe tematy dominowały w czwartkowej dyskusji Parlamentu Europejskiego, który zaprosił na tę okazję Sir Paula McCartney’a, byłego Beatlesa, artystę i wegetarianina, promującego Poniedziałki Wolne od Mięsa w kampanii prowadzonej od czerwca 2009r.

Co może zrobić Parlament Europejski i rządy na świecie? Myślę, że mogłyby zachęcić i doradzić ludziom, jak zmniejszyć spożywanie mięsa. Nie jest już to tylko sprawa osobista. To coś, co wywrze efekt na całą planetę.

Spotkanie zatytułowane „Zmiana Klimatu i Polityka Żywieniowa: Mniej mięsa =Mniej Ocieplenia” z udziałem wice-prezydenta Parlamentu Europejskiego Edwarda McMillana-Scotta, propagatora wegetarianizmu, odbyło się przed kluczową konferencją w sprawie zmian klimatu w Kopenhadze.

Edward McMillan-Scott – European Parliament Vice President: Możemy sami zadecydować, jak powstrzymać zmiany klimatyczne: ,,Mniej Mięsa = Mniej Ocieplenia”.

Między wspierającymi, znalazł się prezydent Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek: Każdy może zrezygnować z mięsa, co najmniej jeden dzień w tygodniu

Chris Davies – European Parliament Member: Uważam, że jest to poważna sprawa. Uważam, że należy omówić sprawę odżywiania się.

Caroline Lucas – European Parliament Member: Będziemy musieli zredukować ilość mięsa w naszej diecie, bo jest to bardzo nieskuteczny sposób wykorzystywania zasobów zbożowych.

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Z lipcowego wydania irlandzkiej gazety Sunday Independent.

(…) Prawdą jest, że z naukowego punktu widzenia, zostało nam mało czasu, gdyż zbyt długo czekaliśmy z działaniem. Lepiej skupmy się na rozwiązaniu, jak uratować Ziemię. Nadal możemy to zrobić. Jeśli każdy weźmie udział w rozwiązaniu, którym jest organiczna, ratująca życie dieta wegańska, to jest to naprawdę takie łatwe, to jest to takie proste. Nie trzeba niczego poświęcać, jest to nawet lepsze dla zdrowia, lepsze dla wszystkiego! To jest takie łatwe. Organiczna wegańska dieta, to wszystko, co należy zrobić. A inne ekologiczne technologie, możemy powoli rozwijać

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: