Wiadomości wegańskie 03 grudnia 2009

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Wiceprezydent Parlamentu Europejskiego wzywa do redukcji mięsa w celu złagodzenia globalnego ocieplenia. W notce edytorialnej w brytyjskiej gazecie Yorkshire Post, wiceprezydent Edward McMillan-Scott, wyjaśnił dlaczego on, podobnie jak Sir Paul McCartney i przewodniczący Międzyrządowej Komisji ds. Zmian Klimatu przy ONZ dr Rajendra Pachauri, przestał jeść mięso. Cytując dane z 2006r., opublikowane przez ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), podające, że hodowla zwierząt przyczynia się do 18% emisji powodującej globalne ocieplenie, wiceprezydent oświadczył, że produkcja mięsa zużywa 16 razy więcej energii i innych zasobów niż uprawy warzyw. Mięso także zużywa większe ilości wody, mimo że 62% populacji świata cierpi na brak wody i susze. Ponadto, hodowla zwierząt wykorzystuje 70% całej ziemi rolnej i jest główną przyczyną wycinania lasów. Do innych środowiskowych i zdrowotnych szkód, jakie przynosi konsumpcja mięsa, zaliczymy ponad miliard ludzi, którzy umierają z głodu. Wezwał też rządy, organizacje i osoby prywatne do wybrania zdrowszej i przyjaznej środowisku alternatywnej diety. Dzisiaj, w czwartek, 3 grudnia, razem z Paulem McCartneyem i przewodniczącym IPCC dr Rajendra Pachauri stanie on przed Parlamentem Europejskim w Brukseli (Belgia) z apelem: ,,Globalne ocieplenie i ustawy żywieniowe: Mniej Mięsa = Mniej Ciepła”, wzywając ustawodawców do koncentracji na tej ważnej akcji.

http://www.yorkshirepost.co.uk/opinion/Edward-McMillanScott-Losing-our-appetite.5864065.jp, http://www.egovmonitor.com/node/31516

OCALMY TĘ PLANETĘ…

Petycja, skierowana do podejmujących decyzję na szczycie ws. Zmian Klimatu w Kopenhadze, zatytułowana ,,Przestań jeść mięso, by uzdrowić naszą planetę” na stronie www.LegalBanOfMeat.info, zebrała dotychczas 15300 podpisów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: